قوانین سایت وینوهاب

وینوهاب اولین شتابدهنده نسل جدید فارسی‌زبان است که فعالیت خود را در سال ۱۳۹۸ آغاز کرده است. شتابدهنده مجازی وینوهاب با گذر از نسل سنتی شتابدهنده‌ها توانسته تمامی خدمات موردنیاز برای رشد استارتاپ‌ها در مراحل اولیه اعم از آموزش، منتورینگ، جذب سرمایه و …رافراهم کند. بعلاوه، وینوهاب می‌تواند با فراهم آوردن بستری برای رشد کسب‌ وکارهای نوپا، شما رادرمسیرکارآفرینی‌هدایت وهمراهی کند. ما در وینو هاب خود را متعهد به برداشتن گامی هرچند کوچک، در راستای افزایش فرصت برای کارآفرینی در تمامی نقاط ایران می‌دانیم.

ضمن تشکر از انتخاب وینوهاب از آنجا که  هرگونه استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین سایت  وینوهاب است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید.

کلیه فعالیت ها و اقدامات بر روی سایت  وینوهاب منطبق با قوانین ایران و قانون تجارت الکترونیک می باشد. شما نیز به عنوان کاربر مکلف هستید که کلیه قوانین مذکور را رعایت نمایید. هرگونه تغییر در مفاد این سند، از طریق همین صفحه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

تعاریف

در این بخش واژه هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند، تعریف می شوند.

سایت وینوهاب: سایت  وینوهاب که به عنوان سایت ارائه دهنده‌ی خدمات شتابدهی به استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا فعالیت می‌نماید. خدمات سایت وینوهاب شامل آموزش، منتورینگ، جذب سرمایه و غیره می باشد.

آدرس سایت: سایت وینوهاب به آدرس www.vinnohub.ir می باشد.

محتوای سایت: شامل قیمت، متن، عکس، فیلم و مشخصات مختلف خدمات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت و وبلاگ می باشد.

کاربر : هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت  وینوهاب شده باشد، کاربر تلقی می شود.

متقاضی یا تیم:  منظور از متقاضی یا تیم اشخاصی هستند که به ثبت نام و استفاده از خدمات وینوهاب اقدام می‌کنند..

عضو: کاربری که به عضویت اولیه یا کامل سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.

سفارش: خدماتی که متقاضی، قصد خرید آن‌ها را دارد.

راهبر: اشخاصی هستند که با وینوهاب همکاری می‌کنند و خدمات راهبری مندرج در سایت را برای متقاضی انجام می‌دهند. در حقیقت راهبر فردی است که با دارا بودن دانش کافی از کلیه مراحل موجود در وب سایت،  علاوه به کمک به استارتاپ در مراحل اولیه خود، بر نحوه عملکرد و حل تمرین های تیم استارتاپی هم نظارت می کند.

منابع پیش شتابدهی: محتوای آموزشی (در قالب ویدئو، لینک پادکست، معرفی کتاب و مقالات وبلاگی)، استفاده از خدمات منتورینگ و راهبری، امکان بهره مندی از تخفیف های خدمات جانبی.

حساب کاربری:

ساخت حساب کاربری در سایت  وینوهاب کاملا رایگان است و بدین منظور، می‌بایست کاربران عزیز نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ایمیل معتبر  را به صورت صحیح در سایت ثبت نمایند. در صورت اشتباه در درج اطلاعات از سوی کاربر و بروز هرگونه خسارتی، کاربر موظف به جبران خسارت و پرداخت تمامی هزینه‌هاست.

بعضی از مواقع ممکن است سایت  وینوهاب نیاز به تأیید هویت کاربر داشته باشد که این موارد در زمان‌ مقتضی با درخواست سایت  وینو هاب جهت ارائه مدارک انجام خواهد شد. مواردی همچون تصویر کارت ملی نیز جهت تایید هویت برخی از کاربران در سایت مورد نیاز است.

سایت وینوهاب متعهد به حفظ اطلاعات محرمانه کاربران است.

کاربر باید در حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور کوشا باشد. مسئولیت هر گونه سوء استفاده از آن بر عهده کاربر است. اگر کاربر نام کاربری یا رمز عبور را فراموش کند می‌تواند توسط رمز یک بار مصرف ارسالی به شماره تماس خود نسبت به بازیابی آن اقدام نماید.

کاربر می بایست آدرس پست الکترونیک و سایر اطلاعات خود را به طور صحیح وارد کند در غیر این صورت مسئولیت ثبت اشتباه بر عهده کاربر خواهد بود.

ثبت نام در وب سایت از طریق شماره موبایل یا ایمیل صورت می گیرد. اگر کاربر از طریق شماره موبایل اقدام به ثبت نام نماید، یک پیامک تاییدیه دریافت خواهد کرد و اگر از طریق ایمیل شخصی اقدام به ثبت نام نماید ایمیل تاییدیه دریافت خواهد کرد. در هنگام ثبت نام فقط چند مورد از اطلاعات فوق شامل نام کاربری و رمز عبور کاربر، شماره تلفن یا آدرس ایمیل و نام و نام خانودگی وی ثبت خواهد شد. پس از ثبت نام کاربر می تواند در صورت تمایل سایر اطلاعات را در پروفایل خود تکمیل نماید.

توجه داشته باشید که  شماره 9810000346 تنها شماره‌‌ایی است که سایت  وینوهاب از طریق آن برای کاربران و متقاضیان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه سایت وینو هاب را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات سایت  وینوهاب استفاده می‏‌کنید، سفارش یا درخواست اینترنتی خود را ثبت می‏‌کنید و یا به سایت  وینوهاب ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که سایت  وینوهاب به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

هر فرد حقیقی با داشتن حداقل 18 سال کامل می‌تواند در سایت سایت  وینوهاب حساب کاربری ایجاد نماید. افراد زیر 18 سال باید تحت نظر والدین و یا قیم قانونی خود از خدمات سایت وینوهاب استفاده نمایند.

هر گونه کسب و کاری اعم از اینکه از شرکت‌های ثبت شده برابر قانون تجارت و قانون ثبت باشند یا هنوز به ثبت نرسیده باشند، می‌توانند از خدمات وینوهاب استفاده نمایند.

هر کسب و کاری بایستی یک نفر را به عنوان نماینده‌ی خود جهت انجام امور و هماهنگی به نمایندگی از کسب و کار معرفی نماید. نماینده‌ی موصوف بایستی از این قوانین و مقررات آگاه باشد و مفاد آن را رعایت نماید. تمامی هزینه‌های لازمه بایستی توسط این نماینده پرداخت گردد.

کلیه مکاتبات و ارتباطات بین متقاضی و راهبران یا وینوهاب از طریق پنل کاربری امکان پذیر است.

حقوق و مسئولیت های سایت

سایت  وینوهاب ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل سایت  وینوهاب نیستند و سایت وینوهاب هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد. سایت  وینوهاب این لینک‏ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏هایى که در آگهی‏‌های سایت  وینوهاب لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از سایت  وینوهاب اداره می‌کنند، بنابراین سایت  وینوهاب نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت  وینوهاب باشد، خود برعهده خواهید داشت.

کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی و استفاده از این سایت و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است و سایت وینوهاب مسئول صدمات ناشی از ابزار کاربر نمی‌باشد.

سایت وینوهاب مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس ‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

وب سایت  وینوهاب با در نظرگرفتن اهمیّت حریم خصوصی کاربران، به منظور ارائه ی خدماتی امن به آن ها اطلاعاتی را درخواست می کند. هنگامی که کاربران محترم از امکانات وب سایت نظیر  عضویت، ثبت نظر، ثبت سفارش و غیره استفاده می نمایند و یا اطلاعات خود را در وب سایت وارد می نمایند، به ما اطمینان کرده و بدینوسیله رضایت خود را از جمع آوری، ذخیره، پردازش و انتقال اطلاعات شخصی و غیر شخصی خود اعلام می نمایند. در همین راستا وب سایت وینوهاب موظف است هدف خود از جمع آوری اطلاعات کاربران، اقدامات و سیاست های امنیت اطلاعات آن ها را روشن سازد.

سایت وینوهاب در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.

 سایت وینوهاب همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات سایت، تغییر در سیاست ها، حقوق و قوانین اقدام نماید.

سایت  وینوهاب در هر زمانی اختیار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرویس به متقاضیان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغییر یا حذف کلیه مطالب یا خدمات خویش اقدام نماید.

هیچ یک از مبالغی که بابت ارائه‌ی خدمات یا فروش دوره‌ها از متقاضی دریافت گردیده است، مسترد نخواهد شد.

 حقوق و وظایف متقاضی:

پس از پایان عملیات سفارش‌دهی در سایت امکان تغییر و یا حذف آن به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.

کارشناسان سایت  وینوهاب همواره در چارچوب اطلاعات درج شده در سایت، پاسخگوی سوالات متقاضیان محترم خواهند بود و از آنجایی که کارشناسان سایت وینوهاب اطلاعاتی فراتر از اطلاعات درج شده در سایت نداشته و ارائه نخواهند نمود، طرح هر گونه ادعایی توسط متقاضیان محترم مبنی بر خرید بر اساس اطلاعات شفاهی (تلفنی) دریافت شده از کارشناسان سایت …..، فاقد هر گونه وجاهت قانونی می باشد.

با توجه به اینکه قوانین فوق، قوانین کلی سایت  وینوهاب بوده و ممکن است در موارد خاص مشمول برخی خدمات یا کالاها نگردد، توضیحات درج شده در فاکتور و توضیحات محصول یا خدمات مذکور، در این موارد ملاک عمل خواهد بود.

امکان دسترسی به محتوی آموزشی و درخواست راهبر و منتور پس از انتخاب پلن مورد نظر کاربر و پرداخت هزینه آن توسط درگاه پرداخت آنلاین انجام خواهد شد.

حریم خصوصی

سایت  وینوهاب به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

سایت  وینوهاب متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت  وینوهاب، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق وب سایت وینوهاب مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر و موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سایت وینوهاب جزئی از اموال سایت وینوهاب محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار سایت  وینوهاب است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سایت  وینوهاب محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط اسکریپت‌ها و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار سایت  وینوهاب است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مشتقات وب‏‌سایت وینوهاب و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای سایت  وینوهاب محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات سایت  وینوهاب، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز ورود خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی وینوهاب است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت یا از طریق ایمیلinfo@vinnohub.ir  یا شماره تلفن 02122051425 یا شماره پیامک 9810000346  با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت وینوهاب هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از وینوهاب ندارد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

روشهای پرداخت

متقاضیان موظف هستند پس از انتخاب پلن مورد نظر، نسبت به پرداخت آن از طریق درگاه پرداخت آنلاین موجود در سایت اقدام نمایند.

نظرات کاربران

در سایت امکان بحث و تبادل نظر با سایر کاربران، ثبت نظرات، پیشنهادات و سؤالات فراهم شده است. در این زمینه کاربران موظف هستند از درج هرگونه مطالب مغایر با اصول قانونی و اخلاقی، افترا آمیز، تهدید کننده حریم خصوصی افراد یا حقوق مالکیت معنوی و هرگونه مطالب ناشایست دیگر جداً خودداری نمایند، در غیراینصورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده ایشان می باشد.

سایت  وینوهاب در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران دارای اختیار کامل می باشد.

در صورتیکه کاربری نسبت به رعایت و ضوابط سایت  وینوهاب در درج نظرات توجه کافی نداشته باشد، سایت  وینوهاب مجاز است از دسترسی مجدد کاربر به سایت جلوگیری به عمل آورده و در صورت لزوم وی را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

 کاربران ارسال کننده نظر، موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تایید نظر کاربر می شود.

تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانبدارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.

ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع می باشد، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید

کاربران نمی توانند مطالبی در خصوص امور مذهبی و سیاسی در تالار گفتگو قرار دهند در صورت مشاهده عضویت کاربر باطل خواهد شد.

تبلیغات سایت

تبلیغات سایت  وینوهاب در چهارچوب کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به ویژه ماده 2 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مواد 50 الی 55 قانون تجارت الکترونیک صورت می گیرد. کلیه ی متقاضیان جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعات سایت وینوهاب و همچنین آگاهی از تخفیفات و پروموشن ها اجازه ی ارتباط از طریق پیامک ایمیل و مرسولات کاغذی را به سایت  وینوهاب دهند.

سایت وینوهاب محتوای سایت هایی که قصد اطلاع رسانی در سایت را دارند از نظر مغایرت با اصول و قوانین کشور مورد بررسی قرار می دهد اما صحت و سقم محتوا و خدمات آنها را مورد بررسی قرار نمی دهد و لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوا و خدمات ارائه شده در این سایت ها ندارد.

شرایط اختصاصی سایت وینوهاب

کلیه کارآفرینان و محققان بایستی آگاه باشند، که ثبت نام یا خرید از سایت وینوهاب یا دریافت هرنوع خدماتی از وینوهاب، سایت را ملزم به سرمایه‌گذاری یا فراهم کردن بستر سرمایه‌گذاری نمی‌نماید.

به طور کلی سایت وینوهاب تنها ارائه‌ی دهنده‌ی خدمات راهبری و آموزشی به متقاضی می‌باشد و هیچگونه تضمینی در رابطه با هیچ نتیجه‌ای به متقاضی نمی‌دهد.

هیچ کدام از مبالغی که کارآفرین مربوطه در قبال خرید هرکدام از محصولات یا خدمات وینوهاب پرداخت می‌نماید به وی مسترد نخواهد شد حتی اگر موفق نشود یا نخواهد که از محصول یا خدمات مربوطه استفاده نماید. تنها در صورتیکه دوره‌ی پیش شتابدهی خریداری شود و متعاقب آن جذب سرمایه برای متقاضی مزبور انجام گیرد، مبلغ پرداختی پس از کسر هزینه های قانونی به ایشان مسترد خواهد شد.

وینوهاب متقاضی را به راهبر مزبور معرفی می‌نماید. وینوهاب تلاش می‌کند راهبرانی را به متقاضی معرفی نماید که متخصص و عالم باشد. در صورتی که در نتیجه‌ی فعل یا ترک فعل و یا هرگونه قصور یا تقصیر راهبر هرگونه خسارتی به متقاضی یا اشخاص ثالث وارد شود وینوهاب مسئولیتی برعهده نخواهد داشت.

راهبری که متقاضی انتخاب می‌کند پیش از گذشت 9 هفته از انتخاب، قابلیت تعویض و جایگزینی دارد.  این راهبر ظرف مدت مذکور تنها تا یک بار قابلیت تعویض دارد و بیش از آن متقاضی، حق تعویض و جایگزینی نخواهد داشت.

در صورتی که متقاضی، خارج از نظارت و کنترل وینوهاب و بدون هماهنگی با هریک از راهبران و منتورها و یا هر یک از عوامل اجرایی وینوهاب ارتباط برقرار نماید و از خدمات آن‌ها استفاده کند، وینوهاب هیچگونه مسئولیتی را در قبال این رابطه و خدمات ارائه شده برعهده نخواهد داشت.

اختیار تعیین میزان پیشرفت هر عضو یا تیم با راهبر آن است. درصورتی که راهبر از عملکرد ایشان راضی باشد، می‌تواند مجوز ورود به مرحله‌ی بعد را صادر نماید و اقدامات مربوط به مرحله‌ی بعد را شروع کند.

هر متقاضی به شرحی که در هر پلن مشخص شده است حق دارد از خدمات منتورینگ بهره‌مند گردد.

متقاضی استارتاپی پلن سوم(شتابدهی) باید تا نهایتا 3 ماه دوره پیش شتابدهی را تمام کند.

متقاضی به منابع پیش شتابدهی برای مدت نامحدود دسترسی خواهد داشت.

هنگام پایان دوره پیش شتابدهی پس از اعلام درخواست تیم برای ورود به مرحله شتابدهی و  در صورتی که تیم به حد نصاب امتیازی شاخص‌های مورد انتظار در پلتفرم رسیده باشد، ایشان به جهت طی نمودن دوره شتابدهی به مرحله بعد  خواهد رفت.  

معرفی تیم و یا اعضا به سرمایه‌گذار توسط وینوهاب، به معنی تضمین سرمایه‌گذاری یا میزان آن نخواهد بود.

هر تیم می تواند دوبار، پایان مرحله 4ام و پایان دوره پیش شتابدهی (مرحله 9ام) راهبر خود را ارزیابی کند.

در هرمرحله، شاخص های عملکردی هر تیم شامل کیفیت پاسخگویی به یک مسئله و حل تمرین‌ها سنجیده می‌شود. امتیاز هر مرحله توسط راهبر ارزیابی می‌شود و امتیاز کل نهایتا در پایان دوره، با امتیاز ارزیابی شده از سوی راهبر بی طرف جمع می شود.

در پایان دوره پیش شتابدهی، تیم های باید اطلاعات پروفایل خود را کامل کرده و به یکی از  منتورهای پیشنهادی، به انتخاب خود درخواست جلسه ارزیابی پایان دوره دهند

فرآیند ورود به شتابدهی طی 7 الی 10 روز کاری انجام می گیرد.

در صورت عدم حضور به موقع تیم در جلسه با راهبر، جلسه کنسل شده و هزینه منتورینگ بایستی توسط تیم پرداخت گردد.

در صورت درخواست کنسلی جلسه منتورینگ تیم باید 24ساعت قبل از طریق پنل اقدام نماید.

در صورت کنسلی جلسه از سوی راهبر هزینه به اعتبار مالی تیم باز اضافه می‌گردد.

پس از ثبت نام امکان تغییر برنامه آموزشی به سطح پایین تر وجود ندارد. اما تیم ها می توانند با پرداخت مابه التفاوت،پلن خود را ارتقا دهند.

تنها برای پلن 3 یعنی شتابدهی امکان معرفی به سرمایه گذار و جذب سرمایه وجود دارد.

 در صورت جذب سرمایه و ورود به شتابدهی، هزینه ثبت نام در پیش شتابدهی به کیف پول تیم برخواهد گشت.