سوالات متداول

دوره شتابدهی استارتاپ یک فرآیند فشرده برای توسعه و پرورش استارتاپ‌ها است. به عنوان یک قاعده کلی، استارتاپ‌ها در اولین مرحله از توسعه کسب‌وکار خود به شتابدهنده‌ها مراجعه می‌کنند؛ چراکه در این سطح، شتابدهی می‌تواند بیش‌ترین تاثیر را در کوتاه‌ترین زمان داشته باشد.

شتابدهنده، یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر بوده (با بیش‌ترین ریسک) که منابعی را در اختیار شرکت‌های تازه‌تاسیس‌شده در قبال دریافت بخشی از سهام آن‌ها قرار می‌دهد. این منابع می‌تواند شامل پول، دانش تخصصی، روابط و شبکه‌سازی، زیرساخت و … باشد. درصد سهام‌ شتابدهنده در استارتاپ معمولا از ۵٪ تا ۱۵٪ بسته به جنس کسب‌وکار و میزان سرمایه دریافتی متغیر است.

وینوهاب اولین شتابدهنده نسل جدید فارسی زبان است که فعالیت خود را در سال 1398 آغاز کرده است. شتابدهنده مجازی وینوهاب با گذر از نسل سنتی شتابدهنده‌ها توانسته تمامی خدمات موردنیاز برای رشد استارتاپ‌ها در مراحل اولیه اعم از آموزش، منتورینگ، جذب سرمایه و … را به صورت کاملا آنلاین و مجازی فراهم کند. بعلاوه، وینوهاب می‌تواند با فراهم آوردن بستری برای رشد کسب‌ و کارهای نوپا، شما را در مسیر کارآفرینی‌ هدایت و همراهی کند. ما در وینوهاب خود را متعهد به برداشتن گامی هرچند کوچک، در راستای افزایش فرصت برای کارآفرینی در تمامی نقاط ایران می‌دانیم.

خیر. شما می‌توانید حتی به صورت فردی و بدون داشتن ایده هم از خدمات آموزشی و منتورینگ وینوهاب بهره‌مند شوید.

شما باید ابتدا در بخش ثبت نام استارت آپ ها، ایده یا استارت آپ خود را ثبت نمایید. سرمایه گذاران برنامه اطلاعات ثبت نام شما با بررسی می کنند و در صورت تمایل به حمایت از استارت آپ یا ایده شما، شما وارد برنامه های وینوهاب خواهید شد.

بسته به اینکه ایده شما برای کسب و کار در چه مرحله ای قرار دارد، یکی از برنامه های وینوهاب مناسب شما خواهد بود. اگر ایده ای در ذهن دارید که هنوز آن را به طور کامل پیاده سازی و به مشتریان عرضه نکرده اید، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره “آموزش” و اگر راهکار خود را تا مرحله‌ای توسعه داده و حال نیاز به کمک تخصصی برای مدیریت ادامه مسیر دارید، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره “شتابدهی” خواهد بود.

شما برای استفاده از خدمات پلن “آموزشی” وینوهاب می‌بایست حساب کاربری خود را به میزان 2 میلیون و 500 هزار تومان شارژ کنید. این در حالی است که شما برای شرکت در دوره “پیش‌شتابدهی” وینوهاب تنها کافیست مبلغ 3 میلیون و 500 هزار تومان را به صورت ودیعه پرداخت کنید. این مبلغ در پایان دوره پیش شتابدهی در صورت جذب سرمایه به حساب استارتاپ باز خواهد گشت.

مدت زمان برنامه پیش‌شتابدهی وینوهاب در تیم‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد اما به صورت میانگین 9 هفته به طول بیانجامد.

برنامه های شتابدهنده مجازی وینوهاب در بستر فضای مجازی و از طریق پلتفرم وینوهاب اجرا می شوند. برنامه پیش‌شتابدهی وینوهاب به هیچ گونه حضور فیزیکی نیاز نخواهد داشت و از هر کجای کشور با دسترسی به اینترنت می توانید در آن حضور یابید.

تا پایان دوره پیش‌شتابدهی شما بایستی با کمک منتور اختصاصی خود یک فایل ارائه (pitch deck) از کسب‌وکار خود آماده کنید. به محض پایان دوره شتابدهی باید فایل نهایی را در پروفایل خود به همراه دیگر فایل‌های تکمیلی (از جمله فایل‌های مالی و …) آپلود کنید. در ادامه فایل شما برای سرمایه‌گذاران وینوهاب نمایش داده شده و هر کدام از آن‌ها در صورت ابراز تمایل جهت سرمایه‌گذاری به استارتاپ شما ارتباط داده خواهند شد.

محدودیتی در ثبت نام تیم ها و استارتاپ های حوزه های مختلف در وینوهاب وجود ندارد.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

اگر استارتاپ شما به مرحله سرمایه‌گذاری رسیده باشد، می‌توانید با ارسال فایل ارائه (pitch deck)، فایل مالی (Financial Projection) و هرگونه فایل اجرایی دیگری از کسب‌وکار خود به شماره واتس‌اپ وینوهاب (09929916816) درخواست سرمایه‌گذاری خود را به مجموعه‌ی ما اعلام کنید. در ادامه، در صورت تایید استارتاپ شما از سوی دپارتمان غربالگری وینوهاب، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم انجام خواهد شد.

تنها با ثبت‌نام در وینوهاب، شما می‌توانید وارد صفحه منتورهای وینوهاب شده، یکی از منتورهای لیست را انتخاب و برای درخواست جلسه، از داخل تقویم زمانی منتور موردنظر یکی از تایم‌های خالی او را انتخاب کنید.